Mowa ciała mężczyzn

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Mowie ciała poświęcono wiele tekstów. Większość z nich omawia temat bardzo szeroko, interpretuje zachowania ludzi w różnych sytuacjach: rodzinnych, towarzyskich, zawodowych itd. Choć to temat bardzo ciekawy i przydatny, to zapewne nie wszystkie macie ochotę go zgłębiać. Większość z Was poszukuje szybkich odpowiedzi na konkretne pytania. Poznałaś przystojnego faceta. Czy on jest Tobą zainteresowany czy tylko stara się być uprzejmy i miły? Od czegóż mowa ciała? Obserwuj go uważnie. Ten tekst ma pomóc Ci odczytać jego język ciała. Poświęcony jest tym zachowaniom mężczyzn, które mogą świadczyć o zainteresowaniu kobietą.

Jeśli mężczyzna uznał Cię za interesującą, będzie szukał kontaktu. Zwracaj więc uwagę, jak daleko od Ciebie znajduje się mężczyzna. Im jest bliżej, tym jego stosunek do Ciebie jest cieplejszy. Może chcieć sprawdzić twoją reakcję - czy dobrze się czujesz, gdy on znajduje się blisko. Sama możesz także sprawdzać w ten sposób reakcje mężczyzn. Jeśli przysuniesz się do mężczyzny, a on się odsunie, to raczej nie pragnie z Tobą bliższych relacji, a jeśli w odpowiedzi, sam przysunie się jeszcze bliżej, może to oznaczać, że Cię lubi. Świadomie bądź nieświadomie odczytał twój sygnał i wysyła Ci odpowiedź.

Obserwuj sposób jego chodzenia. Idąc prosto prezentujemy całe ciało, sprawiając tym samym wrażenie pewnych siebie i otwartych. Wyprostowana sylwetka uważana jest za oznakę godności i wdzięku. Prosty chód świadczy o wierze we własne siły i kompetencji. Energiczne, średnie lub długie kroki, prosta sylwetka i ruchy ramionami świadczą o dobrym nastroju i pozytywnej samoocenie. Mężczyzna, który się tobą interesuje, będzie chciał zrobić jak najlepsze wrażenie.

Także z tego powodu będzie się starać skorygować swój wygląd. Poprawianie krawata, wkładanie koszuli czy bluzki w spodnie, zdejmowanie pyłku z marynarki, wygładzenie ubrania, przegarnięcie włosów to typowe przejawy tzw. czyszczenia piórek. Mają one na celu nie tylko zapewnienie schludnego wyglądu. Są sygnałem zalotów.

Jedną z typowych oznak zainteresowania mężczyzny twoją osobą jest trzymanie przez niego kciuków za paskiem lub w pętelkach spodni, które ma na sobie. To prawie pewny znak, że go pociągasz. Podobnie, gdy trzyma ręce na biodrach. Pozycja z rękoma założonymi na biodra uznawana jest władczą i dominującą, sygnalizującą kompetencję, pewność siebie i siłę.

Dotykanie własnej twarzy, szyi, piersi albo ud to także oznaki zalotów. Ważnym sygnałem są także przypadkowe dotknięcia, które często nie są wcale takie przypadkowe. Dotknięcie twojej dłoni przy podawaniu ci drinka albo ocieranie się o ciebie mogą być formą zalotów.

Zwracaj uwagę, w jakim kierunku zwrócony jest jego tors i stopy. Gdy stoicie w grupie kilku osób, a kieruje je właśnie na Ciebie, najwyraźniej jest Tobą zainteresowany. Szczególnie, gdy jednocześnie pochyla się w twoją stronę.

Czy te oczy mogą kłamać? Staraj się ocenić spojrzenie mężczyzny. Zwykle osoby zainteresowane sobą wzajemnie, początkowo odwracają wzrok widząc spojrzenie potencjalnego partnera. Szybko jednak zaczynają odwzajemniać spojrzenia, a ich kontakt wzrokowy trwa coraz dłużej. Długie, łagodne spojrzenia świadczą o zainteresowaniu i chęci bliższego poznania obiektu obserwacji. Spoglądanie na usta, może świadczyć o nieśmiałości, o obawie przed odrzuceniem. Możliwe także, że facet patrzy na twoje usta, bo uważa je za piękne i słodkie i chciałby je pocałować. W połączeniu z kontaktem wzrokowym, bardzo przyjacielskim, a często także zalotnym gestem jest uśmiech. Uśmiech może zmienić twarz nadając jej bardziej przystępny i atrakcyjny wygląd.

Jeśli mężczyzna lustruje cię z góry na dół, najpierw oczy, potem usta i podbródek, wreszcie stopy i ponownie patrzy ci w oczy, jest już prawie twój. W sytuacji jeden na jeden mężczyźni zwykle robią to bardzo szybko, żeby nie sprawić wrażenia nachalnych czy źle wychowanych.

Zwracaj uwagę na takie zachowania faceta, który Ci się podoba. Nie zawsze wystąpią wszystkie ale im więcej ich zaobserwujesz, tym pewniejsze jest, że wpadłaś mu w oko.

Komentarze   

0 # Prawo pracy 2018-01-10 12:09
Aż miło się czyta. I ile można wynieść z tego artykułu.
Po prostu super
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # radcowie prawni 2017-09-17 14:52
Interesujący temat, doskonale przedstawione zagadnienie. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # prawnik rozwód 2017-06-15 11:42
Bardzo ciekawe ujęcie tematu. Niestety nie mogę zgodzić
się ze wszystkimi stwierdzeniami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # suzi 2016-05-01 13:33
pierwsza klasa szkoły średniej, ja nawet nie myśle o związku bo zwyczajnie jestem nie dojrzała i nie potrzebuje tego. chłopak okazuje zainteresowanie bardzoo.mną kieruje zstrach i go ignoruje..4 lata później on już był w 3 związkach,ostatnie spotkanie- nie odrywał ode mnie wzroku, przez cały czas wpatrzony jak w obrazek..na koniec się przytulamy i nic. niema relacja, niby zainteresowany, alee nie zebrał się żeby pogadać. przez 4 lata nie rozmawialiśmy, pomimo tego po rozstaniu czuje pustkę...jak to działa??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # michal 2016-03-22 14:35
toche lipa w tym jest... ja mnie sie podoba kobieta to ja obserwuje ze wszystkich stron bedac niedaleko niej biore pod obserwacje włosy, oczy, rece, szyje, usta, ramiona, brodę... no delktuje sie jej zachowaniem i mysle o niej ze jest fajna i biore ja taka jaka jest tz. akceptuje i tu rada: nie karzy facet toleruje tone atapety, niekiedy lubi naturalne piekno, bo jesli kogos sie polubiło to wyglda nie ma znaczenia, spostrzeganie kobie zmienia sie z wiekiem u facetów- wiekszosc szuka takiej matki, zony i kochanki która zawładnie jego umysłem :P co do wzroku, jesli sie patrzy na mnie i sie spotkamy to ja pierwszy odwracam patrzałki,mnie dlatego ze mnie sie nie podoba tylko dlatego ze inni to moga zauwarzyć i moga gadac coś (no wstyd ze sie slinie) po za tym bycie obojetnym, uikanie jej zaczepek zwrokowych to tez jest gierka typu: ja sie patrze pierwszy :P a tak na serio kazdy facet jest inny wiec te porady w artykule moga byc mylnie odebrane... nastepna rzecz to nieśmiałość faceta :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Sonia 2015-08-22 01:22
Strona jest cudowna wszystko co piszą jest prawda i nic ani nikt nie zaprzeczy ze tak jest ;-) :P :roll:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Everenn 2015-08-14 10:26
Twój nauczyciel to pedofil XD XD XD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # anela 2015-08-10 13:34
jeny czyli jednak mu sie podobam :D Jaka uciecha.... teraz jeszcze go poderwać 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # mojfacet 2015-08-11 07:42
Jak mu się podobasz, to sam Cię poderwie. :-) Daj mu tylko czas i szansę. pzdr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Stalowa 2014-02-25 13:31
Nie zawsze te zachowania trafne. Jest garstka osób, które patrzą ludziom w oczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-7 # Lilka 2013-07-08 10:50
U mn to już wg jest maskara. Kościół. Ja go tam co tydzień spotykam, bo jest przed ołtarzem i.... On patrzy się na mnie, uśmiecha się do mnie. Jeszcze wczoraj niby tak "nieświadomie" zaczął ręką gładzić prawy i lewy policzek, brodę, i to miejsce pod nosem. Jest strasznie czerwony. Ma kolegę ministranta i on z nim gadał podczas mszy i wiem że o mnie bo patrzył się na mnie i odczytałam z ruchu jego warg "ONA". Później pod koniec, on siedział przy takim oparciu (?) i zerknął na mnie i przechylił głowę tak że o to się oparł. Przypadek.? Jak wychodzili to ZNOWU zerknął na mnie i się uśmiechnął. I tydzień temu poszedł przy moim samochodzie, a wczoraj już nie bo był z "kolegami", ale widziałam jak się za mną rozglądał na każdą możliwą stronę :-?
NO i co ja mam zrobić.!? On jest starszy ode mnie o 5 lat ja mam 13 on ma 18.... Widzę wyrazie że coś się dzieje. BO nawet moje wszystkie kumpele to widzą i mówią że musi coś do mnie czuć... HELP.!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+21 # Monika 2013-01-10 21:44
Mój nauczyciel tak robi :eek:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # cherry 2013-01-27 16:15
Cytuję Monika:
Mój nauczyciel tak robi :eek:

bez kitu moj tak samo !!!!!!! pedofil :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Justynka 2012-12-10 16:38
A z tymi stopami... jeśli stoi jak "kaczka" i jedną stope ma skierowaną w moim kierunku, a drugą innej osoby? (jego kolega) reszta się zgadza :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Ania 2012-11-05 17:44
tez obserwuje takiego jeednego i cos w tym chyba jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Luk 2012-10-13 22:59
Ja to czytałem to zdałem sobie sprawę, że właśnie tak robię jak rozmawiam z dziewczyną, która mi się podoba :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # kiki 2015-12-23 10:34
bardzo pocieszające
czyli sepy niemcy sie o demnie nie odczepią !
niemka wogóle spokoju nie maam !
potrzebuję spokoju nawet w Wigilie !
lubię czytać i podlewać kwiaty !
i spławiłam 10 facetów do mojeej ręki 3 lata i dwa lata temu !
i maam spokój wreście i jestem z tego dumna bo kocham wolnosć i przyrodę ponad wszystko :lol: :lol: :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # Czarysław 2012-10-12 17:28
... Z tego co tu jest napisane, wynika, że jestem (za przeproszeniem) jakiś popi***olony... :(
Tutejsza definicja "mężczyzny" nie obejmuje podtypu facetów "nieśmiałych", "peszących się, lub "nie potrafiących wykrztusić (w tym i wymówić :) ) nawet jednego słowa przy podobającej się dziewczynie". :(
Prędzej zacznę kręcić ze zdenerwowania wąsem (coś w stylu "i co ja mam powiedzieć?") niż podejdę i zagadam do "obiektu pożądania".
Gatunek skazany na wyginięcie. Nie ma co po mnie płakać :(((
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Karolina 2012-10-04 12:42
A wiec tak spotykam sie z mezczyzna moich mazen juz od 3miesiecy prawie oby dwoje wiemy co chcemy ale to co jest wymienione na gorze tz. dotyk, spojrzenia, usiech, biodra itd. Ciagle sa zazwyczaj po takim czasie spotykania sie z kims bylam juz uwiazana ale ten przecudowny pan mysli jak ja i chcemy tego samego. A to prawda co piszecie w tym artykule caly czas go obserwuje i analizuje i wszystko idzie w dobrym kierunku... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # kici kici 2013-08-25 15:05
k... co za bełkot!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Anna 2012-10-07 01:06
Cytuję Karolina:
A wiec tak spotykam sie z mezczyzna moich mazen juz od 3miesiecy prawie oby dwoje wiemy co chcemy ale to co jest wymienione na gorze tz. dotyk, spojrzenia, usiech, biodra itd. Ciagle sa zazwyczaj po takim czasie spotykania sie z kims bylam juz uwiazana ale ten przecudowny pan mysli jak ja i chcemy tego samego. A to prawda co piszecie w tym artykule caly czas go obserwuje i analizuje i wszystko idzie w dobrym kierunku... :)

Również zgadzam się z tym artykułem.Od kilku miesięcy obserwuję pewnego pana -jego zachowanie prezentuje wyżej opisane oznaki:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Kaśka 2012-09-09 11:58
Cudowny artykuł! :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Piotruch 2012-08-13 15:42
To się przecież czuje. Jeśli ktoś jest Tobą... zainteresowany, będzie długo na Ciebie patrzeć i skorzysta z najbardziej błahego pretekstu, aby być koło ciebie i zagadać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież