Jaka kobieta jest atrakcyjna dla mężczyzn?

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tym, co dostrzegamy w pierwszej chwili, jest wygląd zewnętrzny innej osoby. Nic więc dziwnego, że mężczyźni zwracają uwagę przede wszystkim na piękne kobiety. Ale wbrew powszechnemu przekonaniu uroda nie jest jedynym elementem decydującym o atrakcyjności kobiety. Mężczyźni cenią u kobiet także wiele innych cech.

Dla wielu z nich istotne znaczenie ma sylwetka. Większość mężczyzn uznaje za bardziej atrakcyjne kobiety szczupłe i zgrabne nawet, jeśli ustępują urodą puszystym. Pamiętajcie jednak, że - jak mówi stare ludowe porzekadło - chłop nie pies i na kości nie poleci. Chuda kobieta także nie wygląda naturalnie i działa raczej odpychająco.

Inną istotną cechą fizyczną jest wzrost. Mężczyźni patrząc na kogokolwiek czy cokolwiek nie lubią zadzierać głowy. Wolą spoglądać na wszystko z góry. Nie oznacza to jednak, że preferują kobiety o niewielkim wzroście. Owszem, całkiem sporą grupę stanowią mężczyźni lubiący maleńkie, filigranowe kobiety, ale dla większości z nich najbardziej atrakcyjne są kobiety średniego wzrostu. Na szczęście dla kobiet buty miewają obcasy różnej wielkości.

Mężczyźni oceniając atrakcyjność kobiety zwracają uwagę także na karnację. Choć oczywiście gusta różnych mężczyzn są różne, to większość z nich woli kobiety opalone. Bladość kojarzy się z chorobą, a cera śniada nadaje kobiecie posmak egzotyki i tajemniczości.

Idealne dla mężczyzn usta są średniej wielkości. Zbyt małe i wąskie budzą skojarzenia z zaciętością czy złością, zbyt duże - szczególnie niewłaściwie uwydatnione - wydają się krzykliwe i wulgarne. Kobieta z takimi ustami odbierana jest jako wyzywająca, szukająca przygody.

Kolejnym elementem istotnym dla mężczyzn są włosy kobiety. Większość lubi kobiety z długimi włosami. Takie włosy podkreślają kobiecość. Mężczyźni lubią bawić się nimi i chłonąć ich zapach.

Na te cechy zewnętrzne macie wpływ, jesteście w stanie je korygować. Dobór obuwia, odpowiedni makijaż, dieta czy aktywność fizyczna są w stanie poprawić element wyglądu, z którego nie jesteście zadowolone. Można by wymienić jeszcze kilka innych cech. Nie widzę jednak sensu pisania o czymś, czego nie możecie zmienić.

Ważną cechą jest głos kobiety. Zdarza się, że zachwyt mężczyzny urodą kobiety znika w jednej chwili, gdy tylko ona się odezwie. Zainteresowanie mężczyzn budzą kobiety z miękkim, ciepłym, ale nie słabym głosem. Subtelnie zalotny głos prowokuje mężczyzn. Głos przesłodzony uderza swą nienaturalnością i działa zwykle odpychająco; w ocenie mężczyzn to głos idiotki albo, żeby nie użyć innego określenia, nachalnej napalonej panienki.

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, ale to nie do końca jest prawdą. Mówiąc o oczach trzeba odróżnić same oczy od spojrzenia. Mężczyźni uwielbiają duże, szczere oczy. Kolor, dla większości z nich, nie ma znaczenia. Duszę odkrywa spojrzenie. Pełne ciepła i uśmiechu budzi zaufanie, daje spokój i ukojenie, wprowadza w błogostan.

Mężczyzn ciągnie do kobiet uśmiechających się. Uśmiech świadczy o szczęściu i radości kobiety, w których mężczyzna chciałby mieć udział. Uśmiech odgrywa ważną rolę w życiu. Chyba każdy zauważył, jak trudno jest złościć się czy mieć pretensje do kogoś, kto się uśmiecha. Uśmiech ocieplając atmosferę, blokuje złe emocje, gasi wszelkie konflikty. Wyżej wspomniałem o pełnych uśmiechu oczach. Spotkałem kiedyś dziewczynę, która śmiała się całą sobą. Śmiały się jej usta, oczy, dłonie. Cała promieniowała uśmiechem. Jej uśmiech wypełniał każde pomieszczenie, w którym przebywała. Robiło się jasno, ciepło, bezpiecznie; wszędzie rozlewało się pełne spokoju szczęście. To było niesamowite, nieziemskie. Choć upłynęło już wiele lat wciąż to pamiętam.

Większość mężczyzn woli kobiety, które emanują kobiecością. Lekkość, miękkość, delikatność, życzliwość, serdeczność to cechy szczególnie cenione przez mężczyzn. Budzą one w nich instynkt opiekuńczy, działają kojąco. Przebywanie z kobietą emanującą takimi cechami jest dla mężczyzny oderwaniem się od brutalnej czasem rzeczywistości pracy. To lepsza strona życia, przeciwwaga dla innych jego aspektów. Mężczyźni chcą by ich kobiety były wobec nich szczere i opiekuńcze. Chcą im ufać i cieszyć się ich zaufaniem. Związek jest dla mężczyzn schronieniem, miejscem wypoczynku. Chcą czuć się w nim bezpiecznie, a bezpieczeństwo warunkowane jest właśnie wzajemnym zaufaniem.

Wbrew przekonaniu wielu kobiet, mężczyźni cenią u nich inteligencję. Malowane lale świetnie nadają się do rozrywki ale raczej kiepsko sprawdzają się jako poważne życiowe partnerki. Życie rodzi różne problemy. Czasem mężczyzna potrzebuje wsparcia czy rady, a tego nie da mu słodka idiotka.

Mężczyźni cenią kobiety otwarte i prostolinijne, bezpośrednie, naturalne i niewymagające zbyt wiele. Unikają upartych i przekonanych o swojej nieomylności. Choć większość mężczyzn nie potrafi nawet tego określić, nie lubi kobiet oczekujących, że mężczyzna zrozumie ich aluzje. Rzecz w tym, że bardzo niewielu mężczyzn potrafi odczytać intencje kobiety, nieliczni w ogóle zauważają aluzję. Większość przyjmuje wprost to, co mówi lub robi kobieta. Nie ma więc szans, by wynik interpretacji dokonanej przez mężczyznę odpowiadał intencjom kobiety. W odbiorze mężczyzn takie kobiety same nie wiedzą, czego chcą.

Zdaniem mężczyzn kobiety powinny samodzielnie podejmować decyzje. Mężczyźni nie lubią być pytani o radę w drobnych codziennych sprawach. Skupiają się na poważnych aspektach życia i większości z nich przeważnie nie obchodzi kolor ścian w mieszkaniu czy, tym bardziej, kolor mydelniczki.

Ważnym elementem oceny atrakcyjności kobiety jest także jej poczucie humoru. Kobieta nie musi znać czy opowiadać dowcipów. Dla mężczyzny ważniejsze jest to, by rozpoznawała elementy humoru w jego wypowiedziach. Czasem mężczyźni mają ciężkie dowcipy. Wiele kobiet mogłoby się poczuć urażonymi. Jednak większość mężczyzn opowiadając cokolwiek nie ma zamiaru urazić żadnej kobiety. Mówią to, co jest dla nich zabawne, bo chcą rozbawić innych, a nie po to, by kogokolwiek obrazić. Cenią kobiety, które rozumieją ich żarty i śmieją się z nich zamiast się obrażać.

Komentarze   

+3 # malowanie ścian 2017-09-13 02:56
Gratulacje dla autora. Interesujący artykuł, a to w dzisiejszych czasach rzadkość!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # e-lusterko.pl 2016-12-08 01:04
Całkiem interesujący wpis. Będę tutaj wracać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # http://forskolin.pl 2015-08-11 15:23
W wielu kwestiach mam inne zdanie pewnie, ale tutaj jak najbardziej wszystko mi pasuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-9 # Marek P 2014-06-11 16:32
Dla wszystkich pań które chcą poznać jak ich uroda jest oceniana na tle innych polecam fajny i szybki test na stronce http://testy4you.pl/test/czy-jestem-ladna-i-atrakcyjna POWOWDZENIA! :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+59 # RENATA 2014-02-12 02:26
Ciekawy obraz mężczyzny wyłania się z tego artykułu
- męzczyzna zwraca uwage przede wszystkim na wygląd
- jeśli chodzi o poządane cechy poza wyglądem sa to takie, które budzą w nim poczucie dominacji i nie budza poczucia zagrożenia pozycji w związku, jak np niższy wzrost, długie włosy, miekki i ciepły głos, otwartość, prostolinijność
- to piekne, kobieta ma nie wymagać zbyt wiele, a w razie kryzysowych sytuacji powinna jednak użyć inteligencji, jak się domyślam tak, żeby on myslał, że jest autorem sukcesu:)))
- Lekkość, miękkość, delikatność, życzliwość, serdeczność - ujawnianie takich cech w miejscu pracy od razu powoduje zepchnięcie kobiety do kąta i myślę, że właśnie o to chodzi
- piękny jest też fragment mówiący o podejmowaniu decyzji, to jest mężczyzna jest od tych wielkich decyzji a kobieta może sobie podjąć decyzję o kolorze firanki, nie daj bóg, zeby chciała decydować w innych sprawach, on poczuje się z miejsca zagrożony
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Ania Wilk 2017-10-12 12:47
Rozumiem że jestteś wojującą feministką, która woli dorobić do wszystkiego ideologię, zamiast zastanowić się nad treścią wpisu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Alicja 2013-10-28 11:28
Hmm...bardzo ciekawy artykuł, jednak w realu to nie takie proste i dziękujmy Bogu haha, każdy jest inny i każdemu co innego się podoba :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-15 # Jerzy 2013-09-14 17:05
To wszystko prawda, ja też nie przywiązuję wagi do koloru ścian. U mnie w domu mam stary brunatny dywan po babci a ściany są takie jakieś niebieskie. Co to za różnica? Mydelniczki to w ogóle nie mam, bo nie używam takich rzeczy jak mydła, hehe. A co do kobiet, to autor nie uwzględnił wielkości biustu. Podobają mi się tylko laski z dużymi cycami, bo nie jestem metroseksualny :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+23 # ewabej 2013-02-07 00:59
Tylko o jednym trzeba pamiętać. Jeśli się zastosujesz do zasad powyżej, otoczysz się prostakami. Oczywiście, jeśli ci to odpowiada, to jak najbardziej. Będziesz codziennie do końca życia wysłuchiwać prostackich żartów i żyć z ogrem. Co kto lubi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # hela 2013-02-08 18:11
Ogry cenią inteligencję? Chyba komentujesz inny tekst. A zresztą, by móc wybierać, trzeba najpierw przyciągnąć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # gygzxydsgdcyashcyufq 2012-12-05 17:17
:D Ha ha jakie to durne :lol: o LOL
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # Kasia 2012-11-08 12:55
"Kobieta mnie bije!" :lol: I oponuję, my tego nie wymyśliłyśmy. To w sumie zjawisko stare jak świat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # antek 2012-12-06 08:47
Cytuję Kasia:
"Kobieta mnie bije!" :lol: I oponuję, my tego nie wymyśliłyśmy. To w sumie zjawisko stare jak świat.

Niezupełnie tę kwestię miałem na myśli. ;-) A tak ostatnio przyszło mi głowy, że niewieścienie mężczyzn i chłopienie kobiet to naturalny proces ewolucyjny. Jedno z praw fizyki głosi: "Entropia Wszechświata zawsze wzrasta". Bóg stworzył świat uporządkowany. Niestety, porządek ten zanika.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # antek 2012-09-15 08:00
Kasiu, w poprzedniej wypowiedzi umknął‚ Ci jeden przymiotnik - i stąd drobne to drobne nieporozumienie . Powinnaś napisać: "braku ...SKUTECZNEJ.. . pracy nad niskim poczuciem własnej wartości". Generalnie się z Tobą zgadzam. A kto wymyślił‚ "metroseksualiz m"? Obstawiałbym Was same, kobiety. Pamiętasz kwestię Maksa w "Seksmisji", którą skwitował‚ zakolczykowanie siebie i Alberta? ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Kasia 2012-09-13 23:06
Jak nie kończy się sukcesem to nazywam to naturalną selekcją. Wyginiecie kiedyś :lol: Ja bym jeszcze do tych braku sukcesów dodała ogólną tendencję kultury masowej polegającą na jakimś dziwnym wg. mnie ujednolicaniu cech męskich i damskich. O ile kobietom to może jeszcze wychodzi na dobre (stajemy się samodzielniejsz e, silniejsze emocjonalnie etc.) to mężczyznom totalnie odbiera większość najfajniejszych cech (brak mi słów na samo brzmienie pojęcia metroseksualizm , kto to do diabła wymyśli?:o Zainicjować chciałam trochę inny temat, ale potoczyło się inaczej,wcale nie gorzej :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # antek 2012-09-12 19:42
Praca nad poczuciem własnej wartości nie zawsze kończy się sukcesem. Nie można zadekretować jej pozytywnego rezultatu. Nastolatki (ci myślący) są raczej wszyscy niepewni siebie, niektórzy próbują pokryć to zuchwałością. W miarę dorastania i poznawania życia niektórzy nabywają pewności siebie i odkrywają własną wartość. Ale nie wszyscy. To również kwestia osobowości, środowiska. Można więc pracować i nie osiągnąć celu. Ja nie mam z tym problemu ale mam świadomość, że taki problem niektórych, nie jest przez nich "zawiniony". :-)
Swoją drogą zainicjowałaś ciekawy temat. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Kasia 2012-09-12 18:28
Antek, ok, jestem to w stanie zrozumieć ale braku pracy nad niskim poczuciem własnej wartości już nie. Ułatwia to życie przecież, nie tylko kontakty z kobietami. Poza tym, pewność siebie i silna osobowość mężczyzny jest bardzo pociągająca. Przynajmniej dla mnie :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # antek 2012-09-11 16:56
To nie obawa przed takimi kobietami ich blokuje, Kasiu. Mają po prostu niskie poczucie własnej wartości i obawiają się odrzucenia czy wykpienia przez atrakcyjne, przebojowe kobiety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Kasia 2012-09-10 22:54
Arkadiusz to dobrze, bo zawsze przyjemniej budować gniazdko wspólnie:) Mnie bardziej zastanawia dlaczego mężczyźni boją… się kobiet o cechach tu opisanych? Prowadziłam ostatnio ciekawą dyskusję z kilkoma mężczyznami, którzy przyznali się że na spotkaniach towarzyskich czy imprezach kobiety najbardziej pewne siebie i do tego atrakcyjne są rzadziej przez nich proszone np. do tańca. To, jak się okazuje wcale nie jest stereotyp! A przecież większość z nich również są… czułe, miłe, ciepłe, życzliwe, wyrozumiałe, taktowne..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Arkadiusz 2012-07-15 07:08
Oczy... oczy kobiet pełne radości lub tęsknoty. A kolor ścian w mieszkaniu jest dla mnie bardzo ważny. Pozdro
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Anna 2012-05-02 16:01
Ciekawy tekst ale tylko sygnalizuje pewne aspekty. Szkoda, że autor nie rozwinął bardziej swych myśli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież