Porozmawiajmy o... zdradzie (3)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Co sprzyja zdradzie fizycznej? Wydaje się, że kobiety zdradzają z czterech powodów.

Pierwszy to ciekawość. W pewnym momencie para popada w rutynę, pojawia się znudzenie. Powoli w umyśle rodzi się pytanie, jak to by było z innym mężczyzną. Myśl ta pojawia się coraz częściej, aż w końcu może stać się tak natarczywa, że - w określonych okolicznościach - kobieta zaspokaja swoją ciekawość.

Czasami powodem zdrady bywa chęć zemsty. Gdy kobieta dowie się, że sama została zdradzona, decyduje się w odwecie iść do łóżka z innym mężczyzną. Rzadko jednak daje jej to satysfakcję i przywraca wewnętrzny spokój.

Kolejny powód, to zauroczenie jakimś mężczyzną. Czasem rodzi się ono samoistnie, częściej jednak jest wynikiem planowego męskiego działania. Kobieta pozwala się uwieść.

Ostatnim powodem jest splot różnych okoliczności. Wypicie kilku drinków lub zażycie jakiegoś środka odurzającego, chwilowe poczucie się samotną i słabą, nagła potrzeba ciepła, bliskości czy pocieszenia i obecność w pobliżu mężczyzny, który w ocenie kobiety może być remedium na złe chwile.

Dlaczego zdradzają mężczyźni?

Dlatego, że na świecie są inne, niż partnerka, kobiety. To najprostsza odpowiedź. Poligamia leży w naturze mężczyzn. Nie oznacza to oczywiście, że wszyscy mężczyźni (i zawsze) zdradzają. Ale bez wątpienia robią to znacznie częściej niż kobiety. Zwykle mężczyzna idzie do łóżka z inną kobietą, gdy sytuacja temu sprzyja. Powody czy okoliczności są w zasadzie te same, co w przypadku kobiet. Warto jednak wspomnieć o trzech różnicach. Po pierwsze, mężczyźni raczej nie zdradzają w akcie zemsty. Po drugie, istotną okolicznością jest obecność w pobliżu sprzyjającej (zachęcającej) kobiety. I w końcu po trzecie, w przypadku mężczyzny, potrzebna jest nieporównanie mniejsza siła wpływu okoliczności wyzwalających w nim chęć przespania się z inną kobietą.