Prawdy o mężczyznach: Uczuciowość

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Niedawno pewna sympatyczna Pani, dzieląc się wrażeniami po obejrzeniu mojfacet.pl i powołując się na swe bogate doświadczenia z mężczyznami, zasugerowała mi, że warto napisać o uczuciowości mężczyzn.

Przejrzałem pobieżnie zawartość witryny i muszę przyznać Jej rację. Większość, jeśli wręcz nie wszystkie zamieszczone teksty prezentują mężczyzn jako rzeczowe, konkretne, by nie powiedzieć, bezduszne istoty. Tymczasem prawda jest zupełnie inna.

Mężczyźni są bardzo uczuciowi, częstokroć przeżywają rozmaite sytuacje czy zdarzenia głębiej niż kobiety. I traktują je bardziej osobiście. Łatwo można ich zranić.

Mężczyźni pragną bliskości i czułości. Lubią, gdy się do nich przytulacie, gdy gładzicie ich po głowie. Lubią słyszeć w łóżku czule wymawiane swoje imię. Cieszą ich sms’y "chcę ciebie".

Być może jesteście tym zaskoczone, bo nigdy nie zaobserwowałyście u swoich mężczyzn potrzeby czułości. Jednak z tego, że czegoś nie widać, nie można wnosić, że nie istnieje.

Mężczyźni, choć są uczuciowi, to zwykle tego nie okazują. Wynika to głównie z zakodowanego w nich przekonania, że pozwalając poznać innym swe uczucia ujawniają swą słabość. Męskość to siła, to rzeczowość. Okazywanie uczuć kłóci się ze stereotypem mężczyzny.

Nie obawiajcie się więc okazywać swym mężczyznom czułości. Oni tego potrzebują i na to czekają. Tylko jedna uwaga: tak jak wszystko inne czułość powinna być dawkowana: od czasu do czasu. Bezustanna czułość jest dla mężczyzn irytująca.