Prawdy o mężczyznach: Tabu przeszłości

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kwestia opowiadania o waszych byłych facetach aktualnemu partnerowi poruszona jest w tekście Mówić nie mówić...? Jego autor z istotnych powodów jest zdecydowanie temu przeciwny. Tutaj chciałbym wspomnieć o innym aspekcie tego problemu.

Mężczyźni nie chcą słuchać o waszych ex. Dlaczego tak jest? To w sumie nie ma większego znaczenia, choć jeden powód wydaje się dominować. Gdy wasi mężczyźni słyszą Was mówiące o waszych byłych, mogą myśleć, że wciąż o nich pamiętacie, że wciąż są waszych sercach, że pozostawili niezapomniane wrażenia. Może to budzić w nich uczucie bycia namiastką, surogatem, kimś zastępczym.

Mogą mieć wrażenie, że bezustannie są porównywani z waszymi ex i - ponieważ wasi byli nie znikają z waszej pamięci - że przegrywają to porównanie. Oszczędźcie więc swoim facetom takich opowiadań.

Przychodzą mi na myśl tylko dwie sytuacje, w których możecie odejść od tej zasady:

  1. Gdy chcecie nakarmić ego swoich facetów mówiąc im, że są o wiele bardziej niesamowici niż wszyscy inni mężczyźni, jakich kiedykolwiek znałyście.
  2. Gdy uważacie, że to ważne by wiedzieli coś o innych waszych facetach. W tym przypadku powiedzcie im to krótko i konkretnie.

W każdych innych okolicznościach historię waszych związków zachowajcie dla siebie. Większość mężczyzn naprawdę nie chce jej znać. A jeśli któryś zechce, to sam o nią zapyta. Wtedy przypomnijcie sobie tekst Mówić nie mówić...?