Prawdy o mężczyznach: Ważne - nieważne

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Codziennie dociera do nas masa różnych informacji i podejmujemy wiele rozmaitych decyzji. Stopień istotności tego potoku informacji jest jednak różnie oceniany przez kobiety i mężczyzn. Kobiety uznają za ważne prawie wszystko, o czym się dowiedzą. Natomiast sito odsiewające informacje, którego używają mężczyźni jest o wiele rzadsze - większość informacji przelatuje przez nie często nawet nie zarejestrowana.

Nie oczekuj więc od mężczyzny, że zainteresuje go jaki miałaś dzień; co zrobiła, co kupiła, jak ubrana przyszła do pracy, gdzie spędziła weekend, z kim zaczęła się spotykać Ania czy inna znajoma. To interesuje twoje koleżanki, przyjaciółki. Dla mężczyzny to czysta paplanina. Owszem, możesz mu to powiedzieć. On wysłucha. Albo przynajmniej uda, że słucha. Ale nie spodziewaj się, że poświęci temu całą swą uwagę bądź - tym bardziej - zapamięta.

Nie dziw się, że mężczyzna unika uczestniczenia w podejmowaniu wraz z Tobą decyzji. Większość z nich pozostawia Tobie. Kolor ścian w mieszkaniu, ustawienie mebli, wzór na zasłonach, rośliny w ogródku... Dla niego są to niewarte uwagi duperele.

 

ratunek
Na ratunek (foto: mar)

 

Nie znaczy to, że go nie obchodzisz. Nie, Ty jesteś dla niego ważna. Znaczenia nie ma dla niego tylko większość z tego, czemu Ty poświęcasz uwagę.

Gdy naprawdę będziesz go potrzebować, to on BĘDZIE. Pospieszy na ratunek. Będzie trwać przy Tobie, pocieszy, poradzi, przytuli...