Rozumieć mężczyzn

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Niewiele kobiet potrafi zrozumieć mężczyzn. Większość kobiet słyszy to, co chce usłyszeć, a nie to, co rzeczywiście powiedział mężczyzna. Gdyby słuchały uważniej i powstrzymywały się od własnej interpretacji tego, co słyszą, ich zrozumienie mężczyzn byłoby o wiele lepsze.

Mężczyźni i kobiety mają zupełnie różną konstrukcję psychiczną. Ale choć wiadomo to już od dawna i wiele na ten temat napisano, fakt ten z trudem przebija się do świadomości. Dotyczy to w równym stopniu kobiet, jak i mężczyzn. Niby wiemy, że jesteśmy różni, ale pomijamy to w analizie wzajemnych zachowań, interpretując wszystko z punktu widzenia własnej płci.

Kobieta swoimi problemami dzieli się z przyjaciółkami czy znajomymi. Ulgę przynosi jej sam fakt, że może komuś opowiedzieć o swoich zmartwieniach, może się wygadać. Mężczyzna natomiast zachowuje swoje problemy dla siebie. Nie rozmawia o nich z nikim, kto nie jest w stanie pomóc mu w ich rozwiązaniu. Nie dziw się więc, że twój mężczyzna nie opowiada Ci o wszystkim. To nie dlatego, że Ci nie ufa. Po prostu wie, że i tak mu nie pomożesz, a jedynym skutkiem jego gadatliwości będzie to, że zaczniesz się martwić. Kiedy już mówi do Ciebie, staraj się słuchać go z uwagą, bo najczęściej, mówi o czymś, co jest naprawdę ważne.

Nie przejmuj się, gdy twój facet nie od razu reaguje na twoje słowa. Prawie na pewno zarejestrował to, co powiedziałaś. Prawdopodobnie jednak jego uwagę zaprząta jakiś problem. Chce sam wszystko dokładnie przeanalizować i przedstawić Ci już gotowe alternatywy rozwiązań.

Mężczyźni w ogóle mało mówią i nie manifestują swoich uczuć. Gdy twój partner nie daje Ci kwiatów, szczędzi miłych słów i niespodzianek, zaczynasz wątpić w jego uczucia. Niesłusznie. Niewielu mężczyzn rozumie, że kobiety oczekują romantycznych akcentów. A nawet tym, co rozumieją, nie chce się wysilać i robić coś wbrew swej naturze. Mężczyźni uważają, że o uczuciach świadczą fakty, a nie słowa czy gesty. Według nich, to że Was kochają, powinno być dla Was oczywiste. Jeśli chciałabyś dostać czasem kwiaty czy usłyszeć coś miłego, po prostu powiedz o tym swojemu facetowi.

Wiedzieć, że jesteśmy różni, to za mało. Powinniśmy - dotyczy to obu płci - nauczyć się korzystać z tej wiedzy. Patrzeć na partnerów przez jej pryzmat. Wtedy nasze spontaniczne reakcje także ulegną zmianie lub co najmniej osłabną i przestaną być konfliktogenne. Związek jest swego rodzaju układem. Każdy powinien szanować i starać się zrozumieć partnera. Wiele rozwodów ma swoje źródło w problemach z porozumiewaniem się. Warto więc nauczyć się wzajemnej komunikacji.