Ponieważ jestem mężczyzną...

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

(wyjaśnienia dla kobiet, by lepiej rozumiały mężczyzn)

Ponieważ jestem mężczyzną, kiedy zatrzasnę kluczyki w samochodzie, będę manipulować wieszakiem dopóki nie zmarznę. Nie ma opcji telefonu do pomocy drogowej. Wygram.

Ponieważ jestem mężczyzną, gdy samochód nie pracuje właściwie, podniosę maskę i będę wpatrywać się w silnik, jakbym wiedział na co patrzę. Jeśli pojawi się inny mężczyzna, jeden z nas powie do drugiego: "naprawiałem takie rzeczy ale teraz z komputerami i tym wszystkim nie wiedziałbym od czego zacząć". A następnie wypijemy kilka piw.

Ponieważ jestem mężczyzną, kiedy się przeziębię potrzebuję kogoś, kto przyniesie mi zupę i zaopiekuje się mną gdy będę leżeć w łóżku i jęczeć. Ty jesteś kobietą. Nigdy nie będziesz tak chora jak ja więc dla ciebie to żaden problem.

Ponieważ jestem mężczyzną, można na mnie polegać przy zakupie podstawowych artykułów spożywczych jak mleko i chleb. Nie można natomiast oczekiwać, że znajdę tak egzotyczne pozycje jak "kmin" czy "tofu". Zresztą, o ile się orientuję, to to samo.

Ponieważ jestem mężczyzną, kiedy jedno z naszych urządzeń przestaje działać, upieram się, by rozebrać je na części, mimo że to kosztuje to dwukrotnie więcej niż naprawa przez fachowca łącznie z transportem w obie strony.

Ponieważ jestem mężczyzną, oglądając telewizję muszę trzymać pilot w ręce. Jeśli nie został odłożony na swoje miejsce, szukając go mogę stracić cały program... choć raz udało mi się przetrwać, trzymając kalkulator... (dotyczy głównie inżynierów).

Ponieważ jestem mężczyzną, nie ma potrzeby pytać mnie o czym myślę. Prawdziwa odpowiedź to zawsze: seks, polowanie, seks, samochody, sex, traktory, seks, wędkarstwo, seks, sport albo seks. Muszę szukać innej odpowiedzi, gdy pytasz, więc lepiej nie pytaj.

Ponieważ jestem mężczyzną, nie chcę odwiedzać twojej matki, nie chcę, by ona nas  odwiedzała, nie chcę rozmawiać z nią, kiedy dzwoni ani myśleć o niej częściej niż muszę. Cokolwiek dasz jej na Dzień Matki, będzie dobrze; nie muszę tego oglądać. Nie zapomnij tylko wybrać czegoś również dla mojej matki.

Ponieważ jestem mężczyzną, nie musisz pytać, czy podobał mi się film. Jest taka szansa. Jeśli płaczesz pod koniec, to nie. Jeśli robisz się po nim namiętna, wtedy z pewnością zapamiętam przynajmniej tytuł i polecę go innym.

Ponieważ jestem mężczyzną, myślę, że to, co masz na sobie jest fajne. O tym, co nosiłaś pięć minut temu też myślałem, że jest fajne. Każda para butów jest fajna. Z paskiem czy bez wygląda dobrze. Twoje włosy są w porządku. Wyglądasz dobrze. Możemy już iść?

Ponieważ jestem mężczyzną, a mamy w końcu 2011 rok, podzielimy równo obowiązki domowe. Ty będziesz prać, gotować, sprzątać, odkurzać, zmywać, a ja zajmę się resztą... jak spacerowaniem po ogrodzie z piwem i zastanawianiem się, co robić.